„Vít Rakušan je ztělesnění marnosti,“ pustil se Jiří Mašek (ANO) do ministra vnitra Víta Rakušana kvůli České poště

Přidat na Seznam.cz

Poslanec z hnutí ANO Jiří Mašek se na svém Twitteru navezl do ministra vnitra Víta Rakušana. S ministrem se neshodl na řešení současné situace České pošty, které hrozí krach a vyčetl mu také nedostatek přehledu.

Ve videu z Poslanecké sněmovny, které Mašek sdílel, hovoří Rakušan o restrukturalizaci České pošty. Podle něj tyto náklady (8 miliard korun) nepůjdou z peněz státu, ale Česká pošta si potřebné peníze půjčí od komerčních institucí.

„Ministr Vít Rakušan je ztělesnění marnosti. On fakt s vážnou tváří říká, že 8 miliard korun na restrukturalizaci pošty není problém, protože to nepůjde ze státního rozpočtu, ale pošta si je půjčí u bank. A všiml si on, že pošta je státní podnik? Takže je to v důsledku to samé?“ napsal poslanec za hnutí ANO.

Jak situaci vyřešit?

Jeden z diskutérů se poslance Maška za ANO zeptal, co tedy navrhuje za řešení. „Projednat se starosty, změnit většinu pošt na stanoviště pošta partner, využít obchodní centra (pracovní doba, parkování, ekonomika), rozhodně ne narvat komerčně půjčených 8 miliard do zbytkového mrzáka,“ napsal Jiří Mašek.

Na to další diskutér reagoval ostrým dotazem – zeptal se, proč tuto situaci neřešilo hnutí ANO, když bylo ve vládě. Na to už Mašek neodpověděl.

Podle Fialy za to může Babišova vláda

Před téměř třemi týdny se k situaci České pošty vyjádřil i premiér Petr Fiala na svém oficiálním Twitteru. Podle něj se Česká pošta potýká se dvěma zásadními problémy.

Je to podle něj špatné financování a dluhy, které podle něj zanechala minulá vláda – tedy vláda Andreje Babiše. Premiér odsoudil také úroveň kvality a fungování České pošty. „Oba tyto problémy vláda řeší. Nechceme dopustit, aby Česká pošta zkolabovala a zkrachovala,“ napsal premiér.

Zdroje: Jiří Mašek, Petr Fiala