Viditelně nervózní Kadyrov a Putinovo svírání stolu. Video zachycuje podezřelé chování obou vůdců během jejich setkání

Přidat na Seznam.cz

Ruský prezident Vladimir Putin se setkal s čečenským vůdcem Ramzanem Kadyrovem, aby společně jednali o konfliktu na Ukrajině. Kromě jejich společného setkání je však nyní hlavním tématem jejich chování během schůzky. Zatímco Kadyrov se nekontrolovatelně třásl, Putin se musel držet stolu.

Kadyrov během schůzky prohlásil, že jeho čečenští bojovníci úspěšně plní své povinnosti v zóně speciálních vojenských operací a plní všechny rozkazy, dokud nebude dosaženo vítězství, uvádí deník Daily Mail. Šéf Kremlu proto požádal Kadyrova, aby čečenským vojákům bojujícím na Ukrajině poděkoval a vyjádřil jeho podporu. Kadyrov je jedním z rozhodných zastánců ruské vojenské invaze na Ukrajinu.

V loňském roce dokonce prohlásil, že jeho tři synové ve věku 14, 15 a 16 let brzy zamíří na Ukrajinu, aby bojovali na frontě. V minulosti také vyzval Moskvu, aby zvážila použití jaderných zbraní s nízkou účinností na Ukrajině. ,,Informoval jsem o sociálně-ekonomické situaci v regionu, o výsledcích uplynulého roku a o tom, jak situaci zvládáme navzdory tlaku sankcí,“ oznámil čečenský vůdce význam jednání na Telegramu.

Novináři si však ze záznamu jejich schůzky všimli ještě něčeho jiného. ,,Kadyrov se zdá být nervózní. Ve svém projevu opět používá čečenské výplňkové slovo ‘don‘. Putin se opět chytá stolu,“ poznamenal na sociální síti Twitter redaktor Will Vernon. Magazín Newsweek upozornil na fakt, že se Kadyrov viditelně třese a navíc jeho poznámky jsou napsány nezvykle velkým písmem.

Podle amerického Institutu pro studium války to je tím, že je z Putina nervózní a má z něho velké obavy. U obou ruských politiků se již delší dobu diskutuje o tom, že mají vážné zdravotní problémy. Na videu je také zřetelně vidět, že mají nafouklé obličeje, jak upozornil deník The Sun

Zdroje: The Sun, Telegram, Daily Mail, Newsweek