Video zachycuje ozbrojený gang, který vtrhl do živého vysílání ekvádorské televize. Teroristé měli pistole, brokovnice, samopaly a granáty

Přidat na Seznam.cz

Ekvádor – Těžce ozbrojení gangsteři vtrhli během živého vysílání do studia jedné z hlavních ekvádorských televizních stanic, což přimělo prezidenta země vyhlásit „výjimečný stav“ uprostřed série zdánlivě koordinovaných útoků v celé jihoamerické zemi, píše deník The Guardian.

Speciální policejní jednotky později zatkly všechny maskované ozbrojence, kteří v úterý kolem 14. hodiny místního času vtrhli do sídla televizní stanice TC Televisión v největším ekvádorském městě Guayaquil.

Muži s pistolemi, brokovnicemi, samopaly, granáty a dynamitovými tyčemi přepadli studio během vysílání zpravodajského pořadu El Noticiero. Při živém vysílání kamer bylo vidět, jak si někteří zaměstnanci lehli na zem a bylo slyšet, jak někdo křičí „Nestřílejte!“, než byl signál nakonec přerušen.

Ekvádorský prezident Daniel Noboa vyhlásil v zemi „výjimečný stav“ a nařídil bezpečnostním složkám, aby „zneškodnily“ několik zločineckých skupin obviněných z šíření extrémního násilí v Ekvádoru, píše CNN. Ekvádorská policie později uvedla, že všechny ozbrojené muže zadržela a zaměstnanci televize byli evakuováni. „Zadrželi jsme 13 lidí,“ řekl jeden z členů policie o incidentu, který policie označila za „teroristický čin“.

Tato vlna násilí je zatím nejextrémnější zkouškou pro nového prezidenta, který v loňském druhém kole voleb zvítězil se slibem, že se vypořádá s prudce rostoucí kriminalitou.Za zhoršující se bezpečnostní situací v zemi stojí především soupeřící zločinecké organizace, které v rámci boje o kontrolu nad trasami pašování drog v ulicích a věznicích země předvádějí brutální a často veřejné násilnosti.

Zdroj: The Guardian, CNN