Více než 20 tisíc ruských vojáků. Rusové útočí na město Časov Jar

Přidat na Seznam.cz

Rusko zaměřuje svou ofenzívu na klíčové město Časov Jar. Ukrajinská armáda hlásí, že v této oblasti bylo k útoku povoláno více než 20 tisíc ruských vojáků, uvádí server RBC-Ukrajina.

Mluvčí operačně-strategické skupiny armády Nazar Vološyn řekl, že v oblasti Časov Jar bojují ukrajinské jednotky a proti nim ruští výsadkáři.

,,Je to asi 20 až 25 tisíc ruských vojáků, kteří se snaží zaútočit na Časov Jar a předměstí osad v jeho blízkosti,“ uvedl Vološyn s tím, že Rusové neustále útočí na ukrajinské pozice. Nemají však zde podporu a stahují se.

,,Ruská armáda se nepřestává pokoušet dobýt město, bez ohledu na ztráty na živé síle i technice,“ dodal mluvčí ukrajinské armády.

Vološyn zároveň řekl, že ve městě se nenachází žádná ruská armáda. Stále je pod kontrolou ukrajinských sil. Potvrdil, že situace je složitá, ale pod kontrolou. Ukrajinští obránci dostávají posily a stabilizují situaci v pásmu.

Taktika podobná Avdijivce

Britská rozvědka nedávno informovala, že Rusové se snaží dobýt Časov Jar a k tomu využívají taktiku podobnou jako té v Avdijivce, píše deník Ukrainska Pravda. Rusové denně v této oblasti odpalují 20-30 klouzavých bomb. Město je však dobře bráněno a navíc se nachází na vyvýšeném místě. Navzdory tomu ruské pozemní síly postupují v této oblasti jen pomalu. Generál Syrskyj dříve uvedl, že v případě dobytí města Časov Jar je to pro Rusy jen krůček do Kramatorsku.

Zdroj: RBC-Ukrajina, Ukrainska Pravda