Velitel ukrajinského letectva ukázal na videu bojovou práci ukrajinských pilotů proti nepřátelským cílům

Přidat na Seznam.cz

Generálporučík Mykola Oleščuk, velitel ukrajinského letectva, sdílel video bojového úsilí pilotů 40. brigády taktického letectva velitelství letectva Tsentr (střed), uvedl deník Ukrajinska Pravda.

Podle něj piloti letectva nadále plní nebezpečné mise a úkoly – ničit nepřátelské cíle ve vzduchu, zasahovat nepřátelské pozemní objekty. „Video ukazuje bojovou práci pilotů 40. brigády taktického letectva leteckého velitelství Střed,“ napsal Oleščuk.

Velitel je přesvědčen, že s příchodem západních letadel ke všem brigádám taktického letectva letectva bude tato práce mnohem efektivnější, píše deník RBC-Ukraine.

Oleščuk zdůraznil, že ukrajinští piloti v současné době využívají co nejlépe vybavení sovětské výroby, které mají v provozu. Pozemní personál udržuje tyto letouny v dobrém technickém stavu a dělá vše pro to, aby je udržel mimo dohled nepřítele. Oleščuk rovněž vyjádřil vděčnost „kyjevským duchům“ za jejich odvahu a hrdinství.

V současné době má ukrajinská armáda letadla ze sovětské éry, ale během invaze se západní země rozhodly Ukrajině pomoci a dodaly jí nové stíhačky. Nyní se očekává dodávka letounů F-16. Mluvčí ukrajinského letectva Ilja Jevlaš dnes uvedl, že Ukrajina očekává, že piloti, kteří již absolvovali požadovaný počet hodin, dokončí svůj výcvik.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, RBC-Ukraine