Ve zbrojní továrně BAE Systems ve Walesu došlo k výbuchu

Přidat na Seznam.cz

Wales V závodě BAE Systems Glascoed v Monmouthshire, kde se dělostřelecké granáty plní výbušninami, došlo k výbuchu. BAE je největším evropským zbrojním koncernem a zároveň třetí největší zbrojní firmou na světě.

K výbuchu došlo v odlehlé části zařízení, kde jsou dělostřelecké granáty plněny výbušninami, píše portál Militarnyi. Společnost BAE Systems a zástupci městské záchranné služby oznámili, že mezi zaměstnanci nebyly žádné oběti.

Nyní bylo zahájeno společné vyšetřování příčiny výbuchu s Hasičským a záchranným sborem Jižního Walesu. K výbuchu došlo v 10:49 místního času a podle společnosti je situace momentálně pod kontrolou, uvádí deník Daily Mail. Podle oficiálních údajů o zaměstnancích zaměstnává závod BAE Systems Glascoed více než 500 lidí.

BAE Systems vyrábí například bojová vozidla, dělostřelecké systémy a raketové odpalovací zařízení, bojové letouny, lodě, ponorky, torpéda, radary, velitelské bojové systémy a třeba i pokročilé technologie pro komerční a vojenské elektronické trhy.

Společnost BAE Systems oznámila, že osminásobně zvýší výrobu dělostřelecké munice a vytvoří vlastní zásoby 155mm nábojů. Vytvoření zásob je pro ministerstvo obrany nejvyšší prioritou, protože Spojené království se ocitlo v obtížné situaci kvůli transferu velkého množství munice na Ukrajinu.

Zdroj: Daily Mail, Militarnyi