Ve věku 56 let zemřela irská zpěvačka Sineád O’Connor

Přidat na Seznam.cz

Ve věku 56 let zemřela Sinéad O’Connor, temperamentní irská zpěvačka a skladatelka. Se svou pleší, pronikavýma očima a prudkým vystupováním vtrhla na hudební scénu koncem 80. let. Výrazný hlas z ní udělal neobvyklou popovou hvězdu. Její odvážné veřejné postoje k zneužívání dětí, válce a organizovanému náboženství ji dostávaly do denních zpráv, píše magazín Rolling Stone.

„S velkým zármutkem oznamujeme, že naše milovaná Sinéad zemřela. Její rodina a přátelé jsou zdrceni a požádali o soukromí v této velmi těžké chvíli.“ uvedla její rodina v prohlášení. Příčina úmrtí nebyla uvedena.

Vydala celkem 10 studiových alb. Její první album The Lion and the Cobra vyšlo v roce 1987 a dostalo se do top 40 ve Velké Británii a USA.

Následovalo I Do Not Want What I Haven’t Got, ve kterém bylo Nothing Compares 2 U. Píseň, kterou napsal Prince se stala hitem číslo jedna po celém světě.

O’Connor byla velmi otevřená ohledně svých problémů s duševním zdravím, zahrnovalo to chybnou diagnózu bipolární poruchy, později upravenou na PTSD, včetně deprese a sebevražedných tendencí.

V lednu 2022 zpěvačka utrpěla obrovskou ztrátu, když byl její sedmnácti letý syn Shane nalezen mrtvý.

Jak uvedl minulý týden deník MailOnline, zpěvačka ve svém zřejmě posledním příspěvku prohlásila syna Shanea jako lásku svého života a jediného člověka, který ji kdy bezpodmínečně miloval.

Zdroje: RollingStone, MailOnline