Ve Francii bylo zatčeno pět policistů kvůli smrti 27letého muže

Přidat na Seznam.cz

Francie V úterý 8. srpna bylo zatčeno pět francouzských policistů kvůli smrti 27letého Mohameda Bendrisse ve městě Marseille, během celostátních nepokojů začátkem července. Policisté, všichni členové elitní jednotky Raid, byli zadrženi v rámci šetření smrti, píše deník Le Monde.

K incidentu došlo v noci z 1. na 2. července během násilných protestů v centru Marseille, které vyvolala smrt sedmnáctiletého Nahela M., zastřeleného policistou v Nanterre.

Francií na přelomu června a července otřásly násilné nepokoje kvůli zabití mladíka policistou při dopravní kontrole u Paříže 27. června. Na nepokoje reagovala policie tvrdým zásahem, při níž bylo zatčeno stovky osob a stovky policistů zraněno, píše deník France24.

Mohamed Bendriss měl v době nepokojů jezdit po městě na skútru. Přišel o život poté, co se mu při jízdě udělalo špatně. Byl nalezen mrtvý před domem své matky.

Státní zástupce naznačil, že je pravděpodobné, že Bendriss zemřel po silném nárazu do hrudníku způsobeným projektilem typu flash-ball – kontroverzní policejní zbraní, která způsobila zástavu srdce.

Bylo zahájeno vyšetřování. Svědectví poskytla řada policistů a občanů. „V oblasti se té noci odehrávaly výtržnosti a rabování, ale není možné zjistit, zda se jich oběť účastnila nebo zda se v této oblasti pohybovala,“ uvedl prokurátor. Bendrissova matka uvedla, že její syn se výtržností neúčastnil.

Zdroj: Le Monde, France24