Varování šéfa britského letectva před Putinem a Ruskem. I když konflikt na Ukrajině skončí, budeme mít poškozené, pomstychtivé a brutální Rusko

Přidat na Seznam.cz

Hrozba ze strany Ruska by se nezmenšila, ani kdyby Vladimir Putin zmizel. Takový je názor Mikea Wigstona, šéfa Královského letectva. „Existují i jiní, stejně zlí a brutální, kteří touží po moci,“ řekl britskému listu The Telegraph.

Mike Wigston příští měsíc odstoupí z funkce šéfa vzdušných sil na světě – Královského letectva. Nečiní tak však s žádnými pozitivními pocity. V posledním rozhovoru pro The Telegraph varuje před Ruskem.

„Až skončí konflikt s Ukrajinou a Ukrajina bude mít zpět své hranice, budeme mít poškozené, pomstychtivé a brutální Rusko, které nám může ublížit vzduchem, raketami i pod vodou,“ říká.

Nebezpečné, i když Putin zmizí
Spojené království je jednou z evropských zemí, které Ukrajině pomohly, a to jak finančně, tak vojensky.

Wigston tvrdí, že převaha ve vzduchu, které se těšilo několik zemí, již není s dnešními vysoce vyspělými systémy protivzdušné obrany možná. „Ale od Ukrajiny jsme se naučili více o válce s drony,“ říká.

Podle něj bude největší vojenská hrozba na světě přicházet z Ruska, ať už bude Putin v Kremlu, nebo ne, píše deník Daily Mail. Ostatní, kteří by byli ochotni převzít moc, jsou podle něj „stejně brutální a nebezpeční“.

„Kreml je víc než jen jedna osoba. Existuje nespočet lidí, kteří by ho mohli nahradit a kteří by zase mohli být stejně brutální a zlí vůči svým vlastním lidem i sousedním zemím,“ řekl Wigston.

Zdroj: The Telegraph, Daily Mail