Varování pro Ukrajinu: Rusko rozmisťuje na Krymu komplexy Bastion s raketami Onyx

Přidat na Seznam.cz

Ukrajina se musí mít na pozoru. Ruské síly v současné době schromaždují na okupovaném Krymu raketové systémy Bastion, uvádí server Unian.

Zástupce Ukrajinské dobrovolnické armády „Jih“ Serhij Bratčuk to potvrdil v rozhovoru pro ukrajinskou televizi Kanál 24.

,,Rozmístění systémů protivzdušné obrany Bastion s raketami Onyx je hrozbou nejen pro jih, ale i pro mnoho regionů naší země,“ řekl Bratčuk.

Podle něj je však pochopitelné, že Rusové kompenzují ztráty, které utrpěli v důsledku ztráty systémů protivzdušné obrany na poloostrově Krym.

Kromě toho Rusko aktivovalo letouny, které se nedávno přiblížily k odpalovacím liniím v oblasti Sevastopolu a simulovaly odpalování raket. Nedošlo však k žádným startům.

,,Možná se báli našich systémů protivzdušné obrany, protože chápou, že v blízké budoucnosti budou posíleny“, dodal zástupce Ukrajinské dobrovolnické armády.

Podle mluvčího Obranných sil jižní Ukrajiny Dmytra Pletenčuka zůstávájí největší hrozbou pro Ukrajinu ruské operačně-taktické raketové systémy – Iskander nebo pobřežní raketové systémy Bal a Bastion. Jde totiž o mobilní platformy, které lze snadno přesouvat, uvádí Unian.

Rusové posilují ochranu Krymského mostu

Partyzánské hnutí Ateš pravidelně monituruje situace na Krymu. Nedávno poukázalo na fakt, že Rusko posílilo obranu Krymského mostu systémem MANPADS, píše server Kanál 24. Ten se nachází hned vedle proslulého mostu, který je nelegální stavbou. Ukrajinští partyzáni pokračují ve své činnosti a předávají své poznatky ukrajinské armádě.

Zdroj: Unian, Kanál 24