Válka na Ukrajině: Mezi osmi mrtvými při ruském útoku na Dněpropetrovskou oblast jsou i děti

Přidat na Seznam.cz

Dva ruské údery v centrální ukrajinské Dněpropetrovské oblasti zabily podle úřadů osm lidí, včetně dvou dětí.

Pod palbou se ocitlo nádraží v hlavním městě Dněpru a dále na východ v Synelnykově bylo zasaženo několik domů, uvádí BBC News.

Prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že útok zdůraznil potřebu, aby každé město mělo odpovídající protivzdušnou obranu. Při samostatném úderu Ukrajina uvedla, že poprvé sestřelila dálkový bombardér na ruském území. Podle ukrajinského ministra vnitra byli mezi šesti lidmi, kteří zahynuli při útoku ruských jednotek na město Synelnykov, osmiletý chlapec a čtrnáctiletá dívka.


Třetí dítě, o jehož smrti bylo informováno již dříve, bylo v kritickém stavu a několik dalších lidí bylo zraněno. Další dva lidé byli zabiti a 19 zraněno v regionálním hlavním městě Dněpr, když bylo zasaženo vlakové nádraží a pětipatrová budova. Deník The Moscow Times uvádí, že provozovatel železnice Ukrzaliznytsia sdělil, že byla zabita žena, která měla v té době službu, a sedm dalších železničářů bylo zraněno.

Záchranáři pokračují v prohledávání trosek a varovali, že počet obětí bude narůstat, dodalo ministerstvo. Zasažena byla také porodnice. Ukrajina již několik měsíců varuje, že jí docházejí zbraně schopné sestřelit ruské rakety a drony, a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg hovořil o „naléhavé a kritické potřebě“ nové vojenské pomoci. Začátkem tohoto týdne bylo severní město Černihiv zasaženo nejsmrtelnějším ruským útokem za poslední dobu, který si vyžádal 18 mrtvých a desítky zraněných. Tři rakety Iskander zasáhly obytné budovy v blízkosti centra města, uvedl regionální vůdce.

Zdroj: BBC News, Moscow Times