Wagnerovci měli dobýt Bachmut: Zveřejnili video, na kterém tančí v centru města a vztyčují vlajku

Přidat na Seznam.cz

Šéf ruské žoldnéřské organizace známé jako Wagnerova skupina Jevgenij Prigožin ve čtvrtek odpoledne na Telegramu zveřejnil video, na kterém jsou údajně jeho bojovníci v centru Bachmutu. Toto východoukrajinské město je již několik měsíců dějištěm těžkých bojů.

Wagnerova skupina sehrála v bojích o Bachmut významnou roli. Ruští vojáci v posledních měsících v okolí města výrazně postoupili a ohrozili zásobovací trasy ukrajinských obránců. Video, které Prigožin zveřejnil na sociální síti Telegram, ukazuje muže v uniformách, jak vztyčují vlajku Wagnerovy skupiny na polorozbořené několikapatrové budově, jak uvádí britský deník The Guardian.

Jeden z mužů radostně tančí a v ruce drží kytaru, což je odkaz na neoficiální přezdívku Wagnerových muzikantů. Prigožin v komentáři píše, že video bylo natočeno v centru Bachmutu. Portál CNBC poznamenává, že se nepodařilo bezprostředně ověřit přesné místo, kde bylo video natočeno.

Generální štáb ukrajinské armády ve čtvrtek na platformě Telegram uvedl, že Rusko na Bachmut neustále útočí a stále postupuje. Poslanec ukrajinského parlamentu Serhij Rachmanin zároveň uvedl, že Ukrajina se bude muset z Bachmutu dříve či později stáhnout. Podle něj nemá smysl město držet za každou cenu.

Zdroje: The Guardian, CNBC