V USA utekla cirkusová slonice a procházela se rušnými ulicemi Montany, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

USA – Pořádný rozruch vyvolala přítomnost slona na rušné komunikaci v Montaně. Cirkusovou slonici jménem Viola umývali na parkovišti před večerním představením, když v tom ji vyděsilo auto. Proto vzala do zaječích, uvádí server India Today.

Zdá se, že 58letá cirkusová slonice předvedla svůj nejnovější kousek, když utekla svému cvičiteli. Po svém útěku se potulovala městem, její přítomnost na rušné třídě Harrison Ave potvrdil ředitel okresu.

Na sociálních sítích se objevilo video, které ukazuje slona kráčejícího uprostřed provozu na jihozápadě Montany, kde jeho přítomnost zkomplikovala dopravu. Slon navíc způsobil škody ve skladišti, naštěstí nikdo při incidentu nebyl zraněn. Podle serveru India Today Viola kromě toho přetrhla plot a vykonala potřebu na něčí dvůr.

Slona se nakonec jeho cvičitelům podařilo zkrotit. Svého pobytu na svobodě si užila údajně jen 10 minut. Poté byla nezraněná slonice rychle odvezena do bezpečí.

Obvinění organizace na ochranu zvířat

Tento incident vyvolal řadu kritiky ze strany skupin za práva zvířat, píše server India Today. Organizace na ochranu zvířat PETA a PAWS uvedly, že Viola již dříve z cirkusu utekla. Podle organizace PETA měl cirkus Carson & Barnes, kterému slon patří, již v minulosti tato zvířata nutit k vyčerpávajícím kouskům. Prý šlo o zoufalý útěk zvířete týraného po desetiletí. Videa měla zachycovat elektrošoky, které jsou aplikovány na slony, včetně bití ostrým hákem s ocelovým hrotem. Cirkus obvinili z více než 100 porušení federálního zákona na ochranu zvířat, píše server CBS News.

Zdroj: India Today, CBS News