V Sevastopolu na okupovaném Krymu byla vyhozena do povětří elektrická rozvodna. Mělo jít o práci ukrajinské rozvědky, Rusko to popírá

Přidat na Seznam.cz

V Rusy okupovaném Sevastopolu na poloostrově Krym došlo k výbuchům. Zdroj deníku Ukrainska Pravda potvrdil, že ukrajinská rozvědka zaútočila na místní elektrickou rozvodnu.

Místní média uvedla, že v noci obyvatelé slyšeli výbuchy, poté v jedné ze čtvrtí v Sevastopolu došlo k výpadku proudu.

Deník Ukrainska Pravda potvrdil informaci jejich zdroje, že šlo o operaci ukrajinské rozvědky. ,,Skupina pracovala na místě. Rozvodna byla vyřazena z provozu.“

Později se k incidentu vyjádřil také gubernátor města Michail Razvožajev, píše agentura RIA Novosti. Popřel, že by za útokem stála Ukrajina s tím, že ukrajinský „megaúspěch“ se nekoná.

,,Jednalo se o technologický přestupek v okresní rozvodně. Jednoduše řečeno, zkrat,“ uvedl Razvožajev na sociální síti Telegram s tím, že dodávka elektrické energie byla obnovena v 6:42 a vše normálně funguje.

Útok na školách v Sevastopolu

Již v únoru došlo podle RIA Novosti k nepravdivým informacím o „teroristickém útoku“ na Sevastopol. Na místních školách mělo dojít ke střelbě. Gubernátor Michail Razvožajev tyto zprávy dementoval.

Zdroj: Ukrainska Pravda, RIA Novosti