V Rusku se všechno hroutí, lidé se budou vraždit navzájem v ulicích Moskvy, říká bohatý Rus na uniklé nahrávce

Přidat na Seznam.cz

Uniklý telefonát odhalil dva ruské podnikatele, kteří nesouhlasí s válkou na Ukrajině a vládou diktátora Vladimira Putina. Jde o hovor z 10. ledna, který až nyní unikl. Válečný zpravodaj Dmitrij z WarTranslated přeložil a sdílel úryvek hovoru na svém Twitteru.

Muži v hovoru jsou identifikováni jako Roman Trocenko a Nikolaj Matuševskij. Jsou to jedni z nejbohatších mužů v Rusku, informuje ruskojazyčné médium Current Time TV. Deník poštou obdržel odkaz na veřejně publikovaný záznam pikantního rozhovoru mezi miliardářem Romanem Trocenkem a mužem, který nebyl jmenován. Podle novinářů jde o podnikatele Nikolaje Matuševského.

Lepší už to nebude

Nejdříve mluvil muž, který je považován za Matuševského. „Nějak mi to v poslední době v Rusku připadá velmi těžké. Uvědomil jsem si, že něco není v pořádku. Není tu co dělat. Lidé odcházejí…“ hovořil o ekonomické situaci a tíživé atmosféře, kterou vyvolala invaze na Ukrajině. Kvůli současné ruské politice, západním sankcím a hrozbě mobilizace více a více lidí odchází.

„Není třeba vzpomínat na to, co bylo v Rusku. To už není a nebude,“ spustil miliardář Trocenko a pokračoval, že příležitosti, radost a výdělek je nutné hledat na jiných místech než v Rusku. Podle něj celá země zažívá úpadek a je třeba tuto potápějící se loď opustit, než bude pozdě. Svému protějšku navrhl Indonézii.

Nový domov

Podle něj se tato země bude ekonomicky velmi rychle vyvíjet a rozrůstat. Investice se prý vrátí desetinásobně, radil Trocenko svému příteli, kterého familiárně oslovoval Kolja. Co se týče Ruska, tak tam Trocenko už tak optimistický není. „Rusko, které máme upřímně rádi, skončilo v rukou nějakých zasraných debilů. Vše padne dvojnásobně,“ prohlásil v uniklém hovoru.

Podle Trocenka jsou u moci v Rusku lidé, kteří vládnou, jako kdyby bylo 19. století. To prý nemůže dopadnout dobře. „To skončí peklem. Lidé se budou vraždit navzájem v ulicích Moskvy…“ nastínil ponurou budoucnost Putinova Ruska. Údajně je jen otázkou času, kdy k tomu dojde. „Může se to stát za pět, sedm, deset let. Ale určitě se to stane.“

Kolaps Ruska

„Rok 2023 je posledním rokem, kdy se dá něco dělat,“ hovořil Trocenko a radil Matuševskému, ať převede peníze, začne nějaké nové podnikání v zahraničí, najme právníky a požádá o občanství.

„Proč? Protože v Rusku se všechno hroutí,“ poznamenal Trocenko a dodal, že v roce 2022 osud všem ukázal, jak to bude vypadat, a že v roce 2023 se vše definitivně vyřeší.

Zdroje: Dmitrij (WarTranslated), Current Time TV, redakce