V Rusku havarovala stíhačka Su-34

Přidat na Seznam.cz

V hornaté oblasti v ruské Severní Osetii se zřítil stíhací bombardér Su-34. Nikdo z posádky nehodu nepřežil, uvádí server RBC-Ukrajina.

O tragédii informovala ruská propagandistická agentura TASS s odvoláním na informace ruského ministerstva obrany. Samo ministerstvo však oficiální zprávy o havárii stíhačky nepřineslo. 

Média uvádí, že k incidentu došlo během plánovaného cvičného letu, píše deník Ukrajinska Pravda. Podle předběžných informací je příčinou havárie technická závada. Agentura TASS informovala, že se letoun zřítil v neobydlené oblasti a nedošlo k žádným dalším škodám. Na palubě byli dva piloti, nikdo z nich nehodu nepřežil. 

Na sociálních sítích se objevily záběry z bezpečnostní kamery, které zachycují explozi okolo půlnoci místního času, uvádí server RBC-Ukrajina. Tato kamera byla údajně umístěna nedaleko místa, kde došlo k havárii ruského bombardéru. 

Havárie letounů v Rusku

Poslední dobou dochází ke stále častějším nehodám ruských letounů. Deník Ukrajinska Pravda poukazuje na fakt, že po uvalení sankcí na Rusko ze Západu kvůli konfliktu s Ukrajinou nemá země dostatek náhradních dílů, které byly dříve dováženy ze západních zemí. 

Posledním podobným incidentem je zřícení raketového bombardéru Tu-22M3, které Rusové používají k úderům na Ukrajinu. Příčinou nehody byla údajně technická závada, podle ukrajinského velitele letectva však byl letoun sestřelen ukrajinskou armádou ve spolupráci s rozvědkou.

Zdroj: RBC-Ukrajina, Ukrajinska Pravda