V Řecku během bouře zemřelo více než 200 000 zvířat

Přidat na Seznam.cz


Řecko nedávno zasáhla ničivá bouře Daniel, která způsobila velké ztráty na životě zvířat v zemi. Podle řecké zemědělské pojišťovny ELGA v regionu Thesálie při této katastrofě zahynulo více než 200 000 zvířat. Smutnou zprávu potvrdil i řecký ministr zemědělství Lefteris Avgenakis, píše zpravodajství Pravda.

Podrobnější informace ukazují na enormní ztráty různých druhů hospodářských zvířat. Dosud bylo nahlášeno úmrtí 61 786 ovcí a koz, 19 355 prasat, 5 306 kusů skotu a 123 810 ptáků, sdělil deník The Greek Herald. Tyto čísla jsou děsivou ilustrací rozsahu katastrofy a hmotných škod, kterou bouře způsobila.

Ministr Avgenakis tyto statistiky sdělil během svého projevu v Krizovém koordinačním centru v Larisse, ve město postižené touto bouří. Tato událost znovu ukazuje, jak důležitá je prevence před živelnými pohromami a nutnost pomoc postiženým oblastem rychlou obnovou a podporou.

Bouře mimo jiné připomíná nebezpečí změn klimatu a extrémních povětrnostních podmínek. Klimatické změny mohou způsobovat stále více nepředvídatelných a životu nebezpečných událostí, které mohou mít závažný dopad na ekonomiku i životní prostředí.

Bouře Daniel bude mít dlouhodobé dopady na řecké zemědělství a ekonomiku. Ztráty zvířat a škody na infrastruktuře budou vyžadovat dlouhodobou obnovu a podporu od vlády i mezinárodní komunity. Do budoucna to znamená, že je třeba jednat společně a investovat do opatření na ochranu před klimatickými hrozbami, aby se minimalizovaly případné ztráty.

zdroj: Pravda.ua., The Greek Herald