V rakouských Alpách byly nalezeny ostatky muže. Ten byl pohřešován téměř dvě desetiletí

Přidat na Seznam.cz

Rakouský horský vůdce nalezl v alpském ledovci tělo muže, který pravděpodobně zemřel v roce 2001 při nehodě v horách. Nález byl učiněn na ledovci Schlatenkees v Národním parku Vysoké Taury v Tyrolsku, spolkové zemi sousedící s Itálií, uvádí deník BR.

Tělo bylo objeveno v nadmořské výšce asi 2 900 metrů a dle údajů policie tam pravděpodobně leželo již delší dobu. Po nálezu horský vůdce kontaktoval policii v Lienzu, která tělo převezla vrtulníkem. Několik metrů pod nalezenými ostatky byl objeven batoh, v němž byla hotovost, kreditní karta a řidičský průkaz. Na základě těchto nálezů policie došla k závěru, že se jedná o tělo 37letého Rakušana, který zemřel v roce 2001. Muž měl u sebe také vybavení na lyžování. Aktuálně probíhá test DNA, jehož výsledky by měly být známy v průběhu několika týdnů, píše také deník CBS News.

Nálezy ostatků lidí ztracených v horách před desítkami let jsou stále častější, což souvisí s rozsáhlým táním ledovců, které je důsledkem klimatických změn. K podobným nálezům docházelo v minulosti také v sousedním Švýcarsku, kde byly v červenci objeveny ostatky na ledovci u Matterhornu. Test DNA pak potvrdil, že se jedná o německého horolezce, který byl pohřešován od roku 1986.

Zdroj: BR, CBS News