V Pardubicích se srazil nákladní vlak a rychlík, jsou dva mrtví a řada zraněných

Přidat na Seznam.cz

V nočních hodinách došlo v centru Pardubic k čelní srážce rychlíku a nákladního vlaku u nově zbudované zastávky. Podle úvodních informací jsou nejméně dva mrtví a desítky zraněných osob. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku, píše iDNES.

Mluvčí hasičů potvrdil dva mrtvé a desítky zraněných, z nichž někteří jsou ve vážném stavu. Mezi mrtvými nejsou strojvedoucí. Na místo míří ministr vnitra Vít Rakušan a ministr dopravy Martin Kupka.

Rychlík společnosti RegioJet směřující na Ukrajinu se střetl s protijedoucím nákladním vlakem ČD Cargo po jedenácté hodině večerní. Srážka probudila obyvatele v okolí, kteří popisovali silný rámus.

Na místě jsou desítky zraněných včetně dětí. Záchranáři je evakuují a ošetřují venku, nezranění zůstávají ve vlaku bez klimatizace. Někteří jsou vyčerpaní. Dorazily posily ze sousedního Hradce Králové i vrtulníky.

Rychlík měl 13 vagonů a mohl přepravovat až 1000 cestujících. První vagon je zničený. Nákladní vlak měřil přes půl kilometru. Na místo se přišly podívat také desítky obyvatel žijících v okolí, policie je však před půlnocí rozehnala a místo nehody ohraničila páskami.

Zdroj: iDNES, Policie ČR