V Melitopolu explodovalo auto. Zemřel v něm vysoký představitel ruské okupační správy

Přidat na Seznam.cz

V centru okupovaného města Melitopol došlo k silnému výbuchu. V autě, které explodovalo, se pravděpodobně nacházel úředník zastupující okupační orgány, uvádí deník Ukrainska Pravda.

Na Ulici Heroiv Ukrajiny 48 bylo odpáleno auto. K výbuchu došlo na dvoře v blízkosti devítipatrového obytného domu, uvádí ruská propagandistická tisková agentura RIA Melitopol. Podle agentury byl zabit úředník zastupující okupační úřady.

Zdroje serveru Ukrainska Pravda a Bezpečnostní služba Ukrajiny potvrdily smrt úředníka a uvedly, že šlo o Ivana Tkače, kterého Rusové počátkem září 2022 jmenovali ředitelem městského dopravního komunálního podniku vojenské civilní správy v Melitopolu.

Bezpečnostní služba Ukrajiny informovala, že od začátku března 2022 Tkač aktivně organizoval městskou osobní dopravu. Navázal dopravní spojení s dočasně okupovanými územími na Krymu, v Doněcké a Luhanské oblasti, o čemž otevřeně hovořil v propagandistických videích. Podílel se na organizaci přesunu personálu ruských vojenských sil z Doněcké a Chersonské oblasti a dočasně okupovaného území Autonomní republiky Krym a ze Záporožské oblasti.

Využíval také dopravní prostředky dopravního podniku Melitopolu k přesunu žoldáků Wagnerovy skupiny na frontu v Záporožské oblasti.

Zdroje: Ukrainska Pravda, RIA Melitopol, redakce