V kanadském národním parku zabil medvěd grizzly manželský pár a jejich psa

Přidat na Seznam.cz

Kanada – V kanadském národním parku Banff zabil medvěd grizzly manželský pár a jejich psa, což je od července nejméně druhý smrtelný útok medvěda grizzlyho v Severní Americe, píše server CBS News.

O incidentu byl zásahový tým informován poté, co obdržel upozornění GPS, které slouží k hlášení útoků medvědů. Povětrnostní podmínky znemožnily odletět na místo útoku vrtulníkem a tak se specializovaný zásahový tým na cestu po horách vydal pěšky. Zhruba po pěti hodinách našel mrtvý pár, píše server BBC.

Medvěd, který se stále choval agresivně, byl na místě utracen, aby byla zajištěna bezpečnost veřejnosti, uvedli úředníci.

Úřady oběti neidentifikovaly, ale jeden z rodinných příslušníků kanadským médiím sdělil, že se jednalo o pár, který byl zkušenými turisty v terénu.

„Žili pro pobyt v terénu a byli to dva z nejopatrnějších lidí, které znám. Znali protokol o medvědech a přesně se jím řídili,“ uvedl člen rodiny v prohlášení pro deník CBS News.

Člen rodiny uvedl, že grizzly zabil i psa manželů. V Albertě žije přibližně 691 medvědů grizzly – z toho 65 v národním parku Banff.

Pouze 14 % útoků medvěda grizzlyho smrtelných, ale s tím, jak se stále více lidí vydává do přírody, střetů člověka s medvědem přibývá. V červenci medvěd grizzly smrtelně potrhal ženu na lesní stezce západně od Yellowstonského národního parku.

Zdroj: CBS News, BBC