V Jihoafrické republice lev roztrhal a sežral zaměstnance rezervace

Přidat na Seznam.cz

Lev roztrhal a sežral zaměstnance rezervace v Jihoafrické republice poté, co se muž vydal na neuváženou noční procházku. Třicetiletého Johannese Matsheho potkal hrůzný osud, když se v neděli večer po setmění procházel rezervací Dinokeng v Gautengu, píše deník MailOnline.

Lev se při noční procházce na nic netušícího zaměstnance vrhl a nemilosrdně ho roztrhal na kusy. Žaludek zvedající záběry hrůzné scény, se MailOnline rozhodl nezveřejnit. Ukazují, jak bylo z obličeje vytrženo maso, zatímco noha s botou ležela v trávě.

Na lidské ostatky narazil v pondělí dopoledne správce rezervace.

Pohyb po rezervaci po západu slunce je přísně zakázán. Těm, kteří nedodržují bezpečnostní pravidla rezervace, hrozí nebezpečí.

„Lvi jsou noční zvířata, která se řídí svými přirozenými instinkty a loveckými zvyklostmi. Člověka mohou vnímat jako běžnou kořist,“ řekl mluvčí rezervace.

„Pokud jde o zacházení se lvem odpovědným za toto zabití, nebylo rozhodnuto zda se stal nepřirozeně nebezpečným.“

Vyšetřování se ujala státní policie, která se snaží zjistit, jak a proč Matshe v noci sám vstoupil do rezervace.

Jak píše deník News24, není to první případ úmrtí. V roce 2018 zemřela v rezervaci po útoku lva dvaadvacetiletá žena, která doprovázela svého přítele na schůzku s ředitelem areálu. Vedení rezervace tehdy uvedlo, že žena byla zabita „v chráněné části, která není přístupná veřejnosti“, ale nacházela se v hranicích rezervace. Lev, kterého se incident týkal, nebyl volně žijící.

Zdroj: MailOnline, News24