V jednom z okresů má nepřítel částečný úspěch, v jiných Rusy vytlačujeme, řekl o situaci na frontě ukrajinský velitel

Přidat na Seznam.cz

V jednom z okresů na frontě má nepřítel dílčí úspěch. V jiných oblastech však ukrajinská armáda vytlačuje nepřítele a zlepšuje své taktické postavení, řekl velitel ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj.

Podle náčelníka generálního štábu pokračují prudké boje v Kupjansku, Siversku, Lymanu a Pokrovsku a situace se rychle mění.

Nepřítel se také pokouší postoupit k Časiv Jaru v Kramatorském sektoru, uvádí portál Slovo i dilo. Rusové pokračují v ofenzivě východně od města. Kromě toho se Rusové snaží získat zpět ztracené pozice v oblasti Kliščiivky u Bachmutu.

„Navzdory obtížné situaci na frontě dochází k rotaci jednotek, aby si vojáci odpočinuli a obnovili bojeschopnost brigád,“ dodal vrchní velitel ukrajinských ozbrojených sil.

Rusové se nyní zaměřují na několik frontových oblastí. Rusové se snaží postupovat směrem k městu Časiv Jar. Tím by se jim otevřela cesta do Kramatorské aglomerace. Kromě toho Rusové vyvíjejí tlak na sektor Avdijivka, kde pokračují těžké boje, píše deník RBC-Ukraine.

Tento týden se ruské jednotky pokusily prolomit obranu ukrajinských ozbrojených sil na severu Charkovské oblasti. Podle služby DeepState mohli Rusové vstoupit do šesti osad v blízkosti hranic. Podle Syrského se situace v Charkovské oblasti vyostřila a boje v příhraničních oblastech pokračují.

Zdroj: Slovo i dilo, RBC-Ukraine,