V Česku se vyrábí bojové drony pro Ukrajinu, tvrdí Kimakovskij a vyhrožuje odvetným úderem

Přidat na Seznam.cz

Ruský server Ria Novosti přišel s informací, že Česká republika zahájila výrobu bojových dronů, které mají být nasazené do války na Ukrajině. Jediným dodavatelem takovýchto strojů pochází z projektu Zbraně pro Ukrajinu, který stojí také za iniciativou Dárek pro Putina.

Poradce úřadujícího šéfa DLR (Doněcka lidová republika) poskytl informace, že Česká republika plánuje zřízení pro výrobu bojových dronů, které budou útočit na ruskou armádu. Zároveň vysvětlil, že na Ukrajině výroba těchto strojů není aktuálně možná vzhledem k energetickým problémům, které způsobily ruské nálety.

Igor Kimakovskij dále podotkl, že v tomto případě se Česko stává regulérním cílem potencionálních ruských úderů. Které konkrétní měl na mysli už ovšem nezmínil. Poslední útok na pozice ruských vojsk v Doněcku byl údajně proveden z českého odpalovacího systému s automatickým nabíjením munice. Podle dostupných informací se má jednat o modernizovanou verzi sovětského Gradu.

Jediným dodavatelem jednoho útočného dronu má na svědomí iniciativa Dárek pro Putina. Jedná se o „charitativní“ projekt, kde za peníze získané ze sbírky vzniká předem vybraný artikl. Kampaň na výrobu dronu Bivoj již byla ukončena.

Tento typ dronu je určen primárně k pozorování, ale dá se modifikovat na verzi bojovou. Maximální váha nákladu je však 8 kg. Je až s podivem, že něco takového budí ruské představitele ze spaní.

Zdroj: Ria Novosti, Dárekproputina