V bratislavské věznici v Justičním paláci vypul požár, zapálil se tam vězeň

Přidat na Seznam.cz

Hasiči zasahovali v neděli večer při požáru v bratislavském Justičním paláci. Potvrdil to mluvčí Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Bratislavě Štefan Koči. Upozornil na to server TVnoviny s tím, že měl požár úmyslně založit vězeň.

„Požár úmyslně způsobil vězeň, který byl umístěn sám na cele. S ohledem na probíhající vyšetřování se k tomu nebudeme blíže vyjadřovat,“ upřesnila mluvčí Sboru vězeňské a justiční stráže Monika Kacvinská, informují Aktuality.

Policie nyní okolnosti požáru vyšetřuje. V této souvislosti bylo zahájeno trestní stíhání pro zločin obecného ohrožení. Informoval o tom mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Bratislavě Michal Szeiff. „Přesná výše škody způsobená požárem bude předmětem dalšího dokazování,“ objasnil mluvčí.

Na místě zasahovali záchranáři, kteří byli přivoláni k 59letému muži s popáleninami prvního a druhého stupně. Po prvotním ošetření byl při vědomí transportován záchranáři do nemocnice v Ružinově. K požáru cely došlo v Ústavu pro výkon vazby a Ústavu pro výkon trestu odnětí svobody Bratislava, který sídlí v zadní části Justičního paláce.

Zdroj: tvnoviny.sk, aktuality.sk