Útok želvy v Chorvatsku! Mořská želva pokousala Češku. Žena si myslela, že jí vykousla ledvinu

Přidat na Seznam.cz

V Chorvatsku mořská želva pokousala českou turistku. Žena byla první den na dovolené, vše bylo ideální. Ráno přijeli s rodinou na ostrov Čiovo. Paní Andrea šla do moře, chvíli plavala, želva na ní zaútočila pouhého jeden a půl metru od břehu, píše deník 24SATA.

Jak uvedl manžel pokousané ženy: „Sedím takhle s dětmi a pozoruji svou ženu jak vstupuje do moře, chvíli plavala. Když najednou vykřikla, volala na mě. Nevěděl jsem co se děje, skočil jsem do moře a šel k ní. Viděl jsem nějakou tmavou siluetu, až později jsem si uvědomil, že to je želva. Nějak jsem ji odstrčil, nejdřív jsem si dokonce myslel, že je to chobotnice nebo větší ryba.“

Želva ji kousla tak, že si myslela, že jí vykousne ledvinu. Rána krvácela. Ženě se snažili pomoci lidé na pláži, ale museli ji odvézt do nemocnice. Tam si zprvu mysleli, že jde o poranění medúzou a jejich vysvětlení považovali za vtip. Jak moc želva ženu pokousala ukazují stopy, které ji na zádech zůstaly.

Jak je možné, že mořská želva napadne člověka?

Želvy běžně na lidi neútočí. Jedním z nejpravděpodobnějších důvodů, proč želva může napadnout člověka, je porucha chování způsobená změnami životního prostředí.

Zdroje: 24SATA, Slovenia Posts, YouTube