USA nabádají své občany, aby okamžitě opustili Bělorusko

Přidat na Seznam.cz

V pondělí 21. srpna vydalo velvyslanectví USA v Bělorusku varování pro své občany v souvislosti s uzavřením dvou ze šesti hraničních přechodů na hranici s Litvou. Nabádají Američany, aby okamžitě opustili Bělorusko. Vlády Polska, Litvy a Lotyšska zároveň uvedly, že je možné další uzavření hraničních přechodů s Běloruskem, píše deník Ukranews.

„Upozornění pro občany USA: Litevská vláda dne 18. srpna uzavřela hraniční přechody s Běloruskem… Do Běloruska necestujte. Občané USA, kteří se nacházejí v Bělorusku, by měli okamžitě odjet.“ uvedla Americká ambasáda v Minsku uvedla na Twitteru.

Dále ambasáda vyzvala své občany USA v Bělorusku, aby zemi opustili prostřednictvím hraničních přechodů s Litvou a Lotyšskem nebo letecky.

Občané USA nesmí z Běloruska po souši vstoupit do Polska a nedoporučuje se jim cestovat do Ruska nebo na Ukrajinu, takže zbývá Litva a Lotyšsko. Zde zůstávají otevřené čtyři hraniční přechody. Polská, litevská a lotyšská vláda uvedly, že může dojít k uzavření dalších hraničních přechodů, píše deník Washington Examiner.

Napětí mezi Běloruskem – spojencem Ruska a Polskem, Litvou i Lotyšskem v posledních týdnech vzrostlo, zejména kvůli přítomnosti Wagnerovců, kteří našli útočiště v Bělorusku po své krátké vzpouře proti Moskvě v červnu.

Zdroj: Ukranews, Washington Examiner