Urputné boje pokračují. Ukrajinská armáda přesunula jednotky do výhodnějších pozic v oblastech Lukiantsi a Vovčansk

Přidat na Seznam.cz

V některých oblastech v okolí Lukiantsi a Vovčansku v Charkovské oblasti, kde ruská armáda provádí útočné operace, se jednotky ukrajinských ozbrojených sil přesunuly do výhodnějších pozic, hlásí generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny, uvádí deník RBC-Ukraine.

Ukrajinští obránci se stáhli v uvedených oblastech na charkovské frontě, aby zachránili životy a předešli ztrátám, píše deník Ukrajinska Pravda.

„Nepřítel soustřeďuje své úsilí v Charkovské oblasti a na Kramatorské a Pokrovské frontě v Doněcké oblasti. Naše jednotky odrazily 18 nepřátelských útoků na charkovské frontě. V některých oblastech u Lukjaksy a Vovčanska v důsledku nepřátelské palby a útočných akcí naše jednotky manévrovaly a přesunuly se na výhodnější pozice, aby zachránily životy našich vojáků a zabránily ztrátám. Boje pokračují. Ukrajinští vojáci nedovolují ruským okupantům, aby se prosadili. Probíhají protiútoky. Nepřítele drží pod neustálou kontrolou palba našeho dělostřelectva a bezpilotních jednotek obranných sil,“ uvedl mluvčí generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny.

Ruská armáda zahájila útočné akce ve směrech Vovčansk a Lyptsi v Charkovské oblasti 10. května.

Zdroj: RBC-Ukraine, Ukrajinska Pravda