Únos dítěte: Otec unesl malou Elen (5) z Británie na Slovensko. Matka prosí o pomoc, už několik měsíců ji neviděla

Přidat na Seznam.cz

Wiem Bejaoui, 26letá matka z Velké Británie, žádá veřejnost o pomoc s nalezením své 5leté dcery Eleny. Elenin 33letý otec Rastislav Smolík, který má slovensko-britské občanství, měl v listopadu 2023 odvézt holčičku pouze na krátkou návštěvu příbuzných na Slovensku. Místo návratu do Londýna však se svou dcerou zmizel a od té doby s matkou nepřišel do kontaktu, píše deník Info.sk.

Pár se seznámil v roce 2018 online a o rok později se jim v Británii narodila Elena. Jejich vztah se po čtyřech letech rozpadl. Když měla Elena přijet zpět z návštěvy Slovenska, Rastislav uvedl, že ztratil její pas. Pak už matku nekontaktoval. Jeho příbuzní odmítají s ženou komunikovat. Ta se obává, že již dceru nikdy neuvidí, informuje deník Topky.sk.

Soud ve Velké Británii Rastislavovi nařídil vrátit se s Elenou do Londýna. Podle mezinárodních dohod má být dítě navráceno do své domovské země. Wiem se snaží informovat o případu i na Slovensku, kde by otec dostal soudní příkaz. Založila sbírku na financování právní bitvy.

Pátrání po otci

Úřady na Slovensku zahájily celostátní pátrání po Rastislavu Smolíkovi, otci malé Eleny, a zařadily ho 7. června na seznam osob hledaných pro podezření ze spáchání trestného činu. Po otci bude zřejmě pátrat i Interpol.

Zdroj: info.sk, topky.sk