Unikly lékařské zprávy, které ukazují na Putinovu rakovinu štítné žlázy a Parkinson. Doprovází ho 13 specialistů

Přidat na Seznam.cz

Zvěsti o tom, že Vladimir Putin je kriticky nemocný, se šíří delší dobu a jsou podpořeny záběry na jeho nafouklý obličeje a třesoucí se nohy. Deník The Sun zveřejnil dokumenty, které jeho redakce získala a které podle všeho potvrzují, že Putin má rakovinu slinivky a Parkinsonovu chorobu v raném stádiu. Putin nařídil všechno okamžitě utajit, protože se obává převratu uvnitř Kremlu.

Mezera v zákoně dříve umožnila investigativním novinářům ukázat, že diktátora neustále doprovází špičkový odborník na rakovinu štítné žlázy a další lékaři.

Záznamy ukázaly, že chirurg Jevgenij Selivanov z moskevské Ústřední klinické nemocnice letěl za Putinem do černomořského letoviska Soči nejméně 35krát. Mezi lékaři, kteří byli jmenováni jako Putinovi ošetřovatelé, byl i doktor Dmitrij Verbovoj, odborník na akutní onemocnění, úrazy a otravy. Dalším byl doktor Konstantin Sim, ortopedický traumatolog, který pravděpodobně pomáhal při hokejových zraněních, ORL lékař Alexej Ščeglov a specialista na infekční choroby Jaroslav Protasenko. Putina prohlíželi také neurochirurgové z Ústřední klinické nemocnice v čele s primářem oddělení Olegem Myškinem a doktorkou Jelenou Rastrusinovou. V červenci 2020 se Putin setkal s vedoucím Národního lékařského výzkumného centra pro endokrinologii Ivanem Dedovem.

Důkaz o Putinově léčbě rakoviny byly zjištěny na základě existence smluv s nemocnicí, které byly veřejně uvedeny na ruské webové stránce věnované veřejným zakázkám.

Nyní jsou tyto údaje přísně tajné, což brání tomu, aby se veřejnost dozvěděla o současných i budoucích smlouvách. Již dříve bylo zjištěno, že Putina na jeho cestách doprovázelo šest až 13 lékařských specialistů. Ze záznamů vyplývá, že lékaři jsou specialisté na štítnou žlázu a ORL. Bylo také zjištěno, že zdravotníci jsou neustále v pohotovosti v blízkosti Putinových oblíbených oficiálních rezidencí mimo Moskvu, například v Soči a Valdaji. Dubnová zpráva médií Proekt dala za pravdu zvěstem, že Putin trpí rakovinou.

Zablokování údajů o těchto zakázkách odhalila Sirena, součást Rádia Svoboda. Tento krok ale pravděpodobně ještě zvýší spekulace, že Kreml během války proti Ukrajině skrývá pravdu o Putinově zdraví. Již dříve se také objevily názory, že léky na léčbu rakoviny mohly narušit jeho mysl, když se rozhodl zahájit válku na Ukrajině, napsal server Daily Mail. Bere velké dávky steroidů, a léků tišících bolest. Putin za poslední rok výrazně zhubl a jsou na něm patrné účinky léků.

Zdroje: thesun.co.uk, dailymail.co.uk