Ukrajinští vojáci zveřejnili záběry ze zničení ruské houfnice Msta-S

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští vojáci si mohou připsat další trumf. V Doněcké oblasti se jim podařilo zničit nepřátelskou houfnici, uvádí server Militarnyj.

Operátoři FPV dronů skupiny Muramasa ze 109. teritoriální obrany udeřili pomocí bezpilotního letounu na ruskou samohybnou houfnici Msta-S, která se nacházela v lese. Po úspěšném zasažení začala houfnice hořet. Tuto scénu pozoroval operátor druhého dronu, který na nepřátelskou techniku znovu zaútočil.

Záběry ukrajinských vojáků zveřejněné na sociální síti ukazují obrovský požár. Je jisté, že ruská houfnice byla po tak silném požáru zcela zlikvidována. Podle válečných pozorovatelů drony útočily nedaleko vesnice Stepove v Doněcké oblasti.

Jak dodal server Militarnyj, jen za duben a květen přišly ruské síly o značný počet samohybných houfnic Msta-S ráže 152 mm. Ukrajinská armáda i Rusové během těchto měsíců zveřejnili záběry ze zničení nejméně devíti těchto houfnic.

Útoky Rusů v Doněcké oblasti

Ve východoukrajinské Doněcké oblasti dochází k čím dál častějším útokům také na civilisty. V pondělí byly v důsledku ruského útoku ve městě Ukrainsk zabity dvě starší ženy, informuje deník The Moscow Times. V době útoku byly na ulici a utrpěly zranění neslučitelná se životem.

Gubernér tohoto regionu vyzval místní obyvatele k urychlené evakuaci kvůli stále hrozícím nebezpečím útoků. Jen za poslední dny bylo z frontového města Toreck evakuováno více než 700 obyvatel. Zatímco před válkou mělo toto město 30 tisíc obyvatel, nyní ve městě zůstalo asi 5 tisíc lidí.

Zdroj: Militarnyj, The Moscow Times