Ukrajinští vojáci zničili ruský tank pomocí dronu FPV, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda zneškodnila ruský tank v oblasti Pokrovsk pomocí dronu s přímým přenosem obrazu, píše deník Kyiv Post.

Speciální jednotka „Komáři“ z průzkumné skupiny Brodyaga provedla úspěšnou likvidaci tanku. Velitel akce informoval Kyjevský deník o pokračujících ruských útocích v Pokrovské oblasti Doněcké republiky. Zmínil, že nepřítel zaútočil s podporou tanků a obrněných vozidel, ale jeden z jejich tanků byl zničen dronem s kamerou, informuje portál Knewz.

Video zachycuje přímý zásah tanku a následné hoření. Kvůli kvalitě záznamu nelze přesně určit model zasaženého tanku.

Cena použitého dronu se pohybuje kolem 15-20 tisíc hřiven (8000-11000 korun), což je zlomek hodnoty zničeného tanku. Starší model T-72 může stát až půl milionu dolarů, novější verze 3-4 miliony dolarů (66-88 milionu korun)

Drony s přímým přenosem obrazu způsobují na bojišti značné škody. Ruští vojáci vyjadřují obavy z jejich účinnosti. Na druhé straně až 90% zraněných ukrajinských vojáků bylo zasaženo těmito drony nebo jejich náložemi.

Dmytro Lysenko, pilot dronů z 109. brigády, popisuje drony jako nejobávanější zbraň na frontě kvůli jejich přesnosti.

Speciální jednotky pravidelně hlásí úspěšné likvidace nepřátelských vojáků a techniky pomocí těchto dronů, včetně obrněných vozidel, tanků, protiletadlových systémů a raketometů.

Zdroj: Kyiv Post, Knewz