Ukrajinští vojáci zničili pomocí raketometu HIMARS ruské samohybné dělo Giatsint-S

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinským vojákům operujícím v jižním sektoru se podařilo zničit další nepřátelskou techniku, uvádí server Militarnyj. O záběry z akce se speciální síly podělily na sociálních sítích.

Operátoři 73. námořního střediska speciálních operací při své průzkumné činnosti dronem detekovali ruské dělostřelectvo v lese, odkud střílelo na ukrajinské pozice. Proto ukrajinští vojáci předali souřadnice raketové a dělostřelecké jednotce, která pokračovala v práci na nepřátelském cíli.

Byla použita střela GMLRS z amerického raketového systému HIMARS. Jak ukrajinští vojáci uvedli, ruské dělo dokázalo vystřelit pouze několikrát. Poté bylo palbou z HIMARS zlikvidováno.

Giantsint-S

Samohybné dělo ráže 152mm ze sovětské éry bylo vyvinuto v roce 1968, informuje server Army Recognition. První výroba modelu přitom byla zahájena v roce 1976. Vozidlo na upraveném obrněném pásovém podvozku pojme až pětičlennou posádku s řidičem a velitelem v přední části korby. Je vybavené jedním kanónem a má maximální dostřel 28,4 km. Je určeno k vedení protibateriového boje, ničení palebných stanovišť a polních opevnění, samohybných děl a nepřátelských tanků.

Zdroj: Militarnyj, Army Recognition