Ukrajinští piloti zasáhli muniční sklad na Krymu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské letectvo provedlo 1. července úspěšný úder na sklad s municí nacházející se na dočasně okupovaném Krymu, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

Velitel ukrajinských vzdušných sil Mykola Oleščuk se podělil o záběry s obrovským stoupajícím kouřem na sociální síti Telegram.

,,Ukrajinská letadla „zničená“ ruskou propagandou opět úspěšně plní bojové mise, odpalují raketové a bombové útoky na pozice okupantů a likvidují důležité vojenské objekty v hlubokém týle nepřítele,“ reagoval ukrajinský velitel na zkreslené informace Rusů, které zveřejňují.

Ruský útok na leteckou základnu Myrhorod

Oleščuk ve svém příspěvku narážel na nejnovější zprávy Rusů, které tvrdí, že Ukrajina přišla při úderu 1. července na leteckou základnu Myrhorod v Poltavské oblasti o spoustu svých letounů. Podle Moskvy bylo zničeno pět ukrajinských bojových letounů Su-27, píše server Newsweek. Kromě toho byly zveřejněny i krátké záběry z dronu, které ukazují nejednu explozi.

Ukrajina reaguje na zkázy

Ukrajinské letectvo informace Rusů bagatelizovalo. Bývalý mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat na sociální síti Facebook uvedl, že následky „nejsou tak děsivé, jak by se mohlo zdát“. Vyzval poněkud znepokojenou veřejnost, aby sledovala důvěryhodná média a věřila ukrajinské obraně. Server New Voice of Ukraine připomněl, že několik ruských kanálů tvrdilo, že Rusové zničili za jeden den až šest ukrajinských letadel.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Newsweek, New Voice of Ukraine