Ukrajinští partyzáni zničili důležitou železniční trať Rusů. Rusové ji používali k zásobování

Přidat na Seznam.cz

Nebezpečný kousek provedli partyzáni z ukrajinské organizace Ateš. Vyhodili do povětří železniční trať a zpomalili tak vojenské operace Rusů, uvádí ukrajinská agentura Unian.

Úspěšná sabotáž přerušila zásobování ruské armády, informuje oficiální kanál partyzánské skupiny Ateš. „S cílem narušit zásobování ruské skupiny v Chersonské a Záporožské oblasti provedli naši agenti úspěšnou sabotážní akci na dočasně okupovaném území,“ uvádí se ve zprávě.

Neúnavní bojovníci

Členové Ateše dodávají, že neustále provádějí průzkum, aby dosáhli podobně úspěšných operací. „Pracujeme nepřetržitě, abychom zničili okupační síly a osvobodili Ukrajinu. Ateš je blízko,“ napsali na Telegramu. Pro agenturu Unian poskytli i záběry.

Na videu lze vidět železniční trať. Poté se tichou krajinou rozlehlo hlasité prásknutí exploze a nad koleje se zvedl oblak dýmu. K incidentu došlo v sobotu 11. března na železniční trati mezi Radenskem a Abrikosivkou.

Zkušení sabotéři

Ateš je vojenské partyzánské hnutí, které vzniklo po vypuknutí války na Ukrajině. Koncem září loňského roku se na internetu objevila jejich výzva, v níž členové hnutí slibovali bojovat za Ukrajinu.

V prosinci se přihlásili k odpovědnosti za rozsáhlý požár vojenské základny na Ruskem okupovaném Krymu. V únoru se přihlásili k likvidaci 19 bojovníků Wagnerovy skupiny v Rostovské oblasti. V prohlášení uvedli, že jejich velení rozhodlo o spálení těl.

Zdroje: Unian, Ateš