Ukrajinští odstřelovači ukázali, jak ničí Rusy směrem na Avdijivku

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští odstřelovači sil speciálních operací (SSO) ničí ruské útočníky směrem na Avdijivku. Video zveřejnilo Velitelství speciálních operací ozbrojených sil Ukrajiny.

Odstřelovači během sledování ve směru Avdijivku zaznamenali pohyb nepřátelských vojáků a zahájili palbu na nepřítele, všichni Rusové byli zničeni, uvádí server Armyinform.

„Poskytujeme krytí jednotkám, ničíme sabotážní a průzkumné skupiny a nepřátelská pozorovací stanoviště v oblasti naší odpovědnosti. Naše koordinovaná práce má pozitivní vliv na plnění bojových misí,“ uvedl odstřelovač s volacím znakem „Třešeň“.

Ukrajinští obránci odrazili 27 nepřátelských útoků ve směru Novopavlivsk. Ve směru na Avdijivku odrazily ozbrojené síly Ukrajiny 14 útoků. Letectvo obranných sil zasáhlo 10 oblastí koncentrace personálu, zbraní a vojenské techniky ruských okupantů, uvádí deník RBC-Ukraine.

Podle Institutu pro studium války Rusové postupují v okrese Ivanovo a jsou do 500 metrů od hranic města Časov Jar (západně od Bachmutu). Nedávno také postupovali v rámci Berdychi a Orlivky.

Zdroj: Armyinform, RBC-Ukraine