Ukrajinští obránci v Bachmutu vyhnali Wagnerovce od důležité zásobovací linie

Přidat na Seznam.cz

Bachmutský mlýnek na maso, tak se říká městu Bachmut v Doněcké oblasti. Už několik dlouhých měsíců se tam tvrdě bojuje. Zásobovací linie jsou velice důležitými životodárnými tepnami pro obě strany. A Ukrajincům se podařilo od své vlastní zásobovací linie vyhnat Wagnerovce a linii tak ubránili, informuje britské Ministerstvo obrany s odvoláním na informace britské rozvědky.

„Jedním z klíčových úspěchů nedávných ukrajinských operací bylo pravděpodobně vytlačení jednotek žoldácké Wagnerovy skupiny ze zásobovací trasy 0506, uvádí zpráva britské rozvědky.

Je to malá venkovská silnice, která spojuje osady Chasiv Yar a Chromove, uvádí deník Ukrainska Pravda. Ta se stala kriticky důležitou zásobovací linií pro ukrajinské obránce. Wagnerovské pozice byly situovány několik set metrů od trasy a představovali nebezpečí pro tuto důležitou zásobovací tepnu.

Zpomalení bojů

Podle serveru Ukrainska Pravda boje o město Bachmut v Doněcké oblasti pokračují, ruské útoky jsou však ve srovnání s náporem posledních týdnů stále na nižší úrovni – je jich méně a nejsou tak divoké.

Ruské vojenské úsilí brzdí také to, že Wagnerova skupina potvrdila propuštění nejméně pěti tisíc vojáků naverbovaných z ruských věznic. Nedostatek personálu tak podle britské rozvědky negativně ovlivní ruskou agresi v Bachmutu.

Zdroje: Ministerstvo obrany Spojeného království, Ukrainska Pravda, redakce