Ukrajinští mariňáci s letectvem zničili ruské velitelské stanoviště

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská námořní pěchota spolu s ukrajinským letectvem zničila nepřátelské velitelské stanoviště na levém břehu Dněpru v Chersonské oblasti, píše server Armyinform.

Ruské velitelství bylo zničeno kombinovaným způsobem. Nejprve byl objeven leteckým průzkumem námořní pěchoty. Námořní pěchota dlouho prováděla průzkum, aby potvrdila, že budovu Rusové používají.

Po potvrzení použití bylo velitelské stanoviště zasaženo silným úderem, který zničil budovu až do suterénu. Soudě podle záznamu destrukce lze tvrdit, že údery provedlo ukrajinské letectvo, píše portál Militarnyi.

K úderu byly s největší pravděpodobností použity dálkové pumy JDAM-ER nebo francouzské pumy AASM-250. Ke zničení nepřátelského taktického velitelského stanoviště došlo v obci Ljubymivka.

V poslední době se na internetu objevují další videa zachycující údery nepřítele vysoce přesnými pumovými zbraněmi v Chersonské oblasti. Dříve ukrajinské letectvo zasáhlo ruské pozice v Chersonské oblasti francouzskými bombami AASM 250 HAMMER.

Zdroj: Armyinform, Militarnyi