Ukrajinští dělostřelci zastavili postup ruských obrněnců na Bachmut. Záběry ukazují ohnivou destrukci

Přidat na Seznam.cz

Ruské okupační síly se připravovaly na nový útok ve směru na Bachmut. Do svého cíle však nedorazili, rozprášilo je ukrajinské dělostřelectvo, informuje ukrajinská agentura Unian. Úspěšný zásah mají na svědomí dělostřelci ze 128. horské útočné brigády.

Kolona o pěti obrněných vozech se přepravovala po ukrajinské cestě. První rána zasáhla hlavu kolony. Vyšlehla obrovská exploze a jeden vůz nenávratně zmizel v mohutném oblaku dýmu.

Posádky ostatních vozů jen v hrůze čekali a neodvažovali se pohnout ani o centimetr. To se jim vymstilo, netrvalo dlouho a přiletěl další dělostřelecký granát a exploze smazala ze světa další auto. Poté přišel další výbuch a po koloně zůstaly jen trosky a kouř.

Den před útokem Institut pro studium války informoval, že začala nová ruská ofenziva ve snaze získat Luhanskou oblast. To je v souladu s informacemi tajných služeb, které poznamenaly, že Putin nařídil dobytí celé Doněcké oblasti do března.

Ruská ofenziva podle experta Vladyslava Selezňova v současnosti probíhá v pěti směrech ukrajinské fronty. Jsou to směry na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a kolem Vuhledaru.

Zdroje: Unian, 128. horská útočná brigáda, Institut pro studium války