Ukrajinští bojovníci zneškodnili velký ruský konvoj v Kurské oblasti

Přidat na Seznam.cz

Analytický projekt DeepState zveřejnil video, na kterém ukrajinské drony útočí na kolonu ruských vojenských nákladních vozidel v ruské Kurské oblasti, píše deník Ukrajinska Pravda.

Je známo, že v Kurské oblasti Ruské federace poblíž ukrajinských hranic u kontrolního stanoviště Sudža byl spatřen velký konvoj ruských ozbrojených sil se zbraněmi a lidmi.

„Navzdory nedůvěryhodnému zdroji v podobě Rusů tu stále byla naděje a ta se naplnila bojovníkům 53. mechanizované brigády a 1103. samostatné brigádě sil územní obrany, kteří ukázali záběry z úderu východně od Sverdlikovo v Kurské oblasti,“ píše se ve zprávě.

Ukrajinské síly nedovolily Rusům ani přiblížit se, ale zasadily Rusům několik silných úderů, uvádí portál Ukraine today. Soudě podle reakce ruských bojovníků jsou ztráty ruské armády obrovské. Požadují potrestat velitele, kteří nařídili armádě seřadit do kolony v zasažené oblasti ukrajinské síly.

Nejedná o první poražený konvoj na Charkovském a Sumském směru, kde Ruská federace shromáždila síly a snaží se vést ofenzivu. Nedávno dal Západ Ukrajině povolení použít dodané dělostřelectvo k útokům na postupující nepřátelské síly na území Ruské federace. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Ukraine today