Ukrajinský voják pod vlivem alkoholických nápojů zastřelil kalašnikovem své dva kamarády

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský voják v Kyjevě zastřelil své dva kamarády kalašnikovem. K vraždě došlo v průběhu pondělní noci. Jak bylo zjištěno vyšetřováním, voják z jednoho vojenského útvaru umístěného v hlavním městě konzumoval alkoholické nápoje se dvěma kamarády ze stejné vojenské jednotky po ukončení 24hodinové služby, píše deník Kyiv Post.

2. října ve dvě hodiny ráno obdržela policie oznámení o střelbě. Jak uvedl ukrajinský deník Vesti, ukázalo se, že voják se pohádal se svými kamarády a střílel na ně kalašnikovem. Jeden muž utrpěl čtyři střelná zranění, druhý pět. Oba na místě zemřeli. Střelec byl ještě téže noci dopaden a předveden na policii.

„Při zadržení byl zajištěn Kalašnikov s náboji,“ uvedla Specializovaná prokuratura. Zadrženému, který v Kyjevě zastřelil své kamarády, bylo sděleno podezření podle bodu 1 části 2 článku 115 trestního zákoníku Ukrajiny úmyslné usmrcení dvou nebo více osob.

V současné době byl vzat do vazby. Přípravné řízení vedou vyšetřovatelé Pečerského oddělení kyjevské městské policie. Prověřují se všechny okolnosti trestného činu. Střelci hrozí deset až patnáct let vězení nebo doživotí.

Zdroj: Kyiv Post, Vesti.ua, Specializovaná prokuratura