Ukrajinský útok drony v ruském Belgorodu. Dron narazil do budovy

Přidat na Seznam.cz

V pátek odpoledne došlo v ruském Belgorodu k nárazu ukrajinského dronu do obytné budovy. Ruské ministerstvo následně uvedlo, že sestřelilo další dron nad Belgorodskou oblastí, píše server UNIAN.

Na sociálních siítích bylo zveřejněno video zachycující okamžik náletu a následné exploze ve výškové obytné budově. Regionální úřady uvedly, že tento incident si vyžádal život jednoho člověka.

,,Bohužel při výbuchu zahynul muž,“ informoval prostřednictvím sociálních sítí gubernátor Belgorodské oblasti Vjacheslav Gladkov. Ten byl na místě nehody, kde se setkal s místními obyvateli, informuje deník The Moscow Times.

Následkem tohoto výbuchu byli zraněni dva lidé, jeden z nich utrpěl poranění od šrapnelů. Podle agentury UNIAN byla poškozena okna a zasklení balkonů v pěti bytech, kromě toho také auto zaparkované vedle domu.

Rusové chrání improvizovaně svá auta

V ruském Belgorodu se místní obyvatelé snaží chránit svůj majetek jak se dá, píše server New Voice of Ukraine. Pro ochranu svých vozidel následkem dronových útoků a práce ruské protivzdušné obrany používají ke krytí vozidel překližky, pneumatiky, přikrývky a koberce. Tato improvizovaná řešení jsou v Belgorodu běžným jevem, lidé totiž nemají přístup k bezpečnějším a lepším prostředkům ochrany, jakými jsou např. podzemní parkoviště nebo přístřešky.

Zdroj: UNIAN, The Moscow Times, New Voice of Ukraine