Ukrajinský raketový útok zasáhl ropný sklad v okupovaném Luhansku, údajně byla použita raketa ATACMS

Přidat na Seznam.cz

V dočasně obsazeném Luhansku byl zasažen ropný sklad útočníků. Šéf okupační správy Luhanské oblasti Leonid Pasečnik tvrdil, že byla použita raketa ATACMS.

„Noční útok na ropný sklad v Luhansku byl pravděpodobně proveden raketami ATACMS západního typu,“ napsal šéf okupační správy Luhanské oblasti.

Podle Pasečnikových předběžných údajů bylo zraněno a hospitalizováno pět zaměstnanců ropného skladu, uvedl portál Militarnyi. Na místo útoku přijely čtyři sanitky, první pomoc obětem ale podle něj zkomplikoval silný požár. Následkem útoku bylo poškozeno elektrické vedení a domy v blízkosti ropného skladu byly částečně bez napětí. Hoří vysokotlaké plynovodní potrubí, na likvidaci požáru se podílejí všechny luhanské jednotky ministerstva pro mimořádné situace.

Ministerstvo obrany Ruské federace ani Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny se k incidentu zatím nevyjádřily, píše deník Kyiv post.

Tento útok je součástí série úderů na ropné rafinérie v Rusku i na okupovaných územích Ukrajiny od začátku roku 2024. Nejméně sedm ruských továren v prvním čtvrtletí roku uzavřelo své rafinérské kapacity. V reakci na tyto útoky Rusko zvýšilo své nákupy benzínu z Běloruska a požádalo o dodávky z Kazachstánu.

Zdroj: Militarnyi, Kyiv post