Ukrajinský protiúder: Rusko se údajně ocitlo pod palbou raket. Zasažena byla Bělgorodská oblast

Přidat na Seznam.cz

V Rusku byly v Bělgorodské oblasti slyšet výbuchy a nebe ozářily exploze. Místní úřady oznámily, že musely zasahovat systémy protivzdušné obrany, uvádí agentura Unian.

Nad Bělgorodskou oblastí a městem Bělgorod byly sestřeleny čtyři rakety, napsal v pondělí 13. března ráno na Telegramu gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Na místo dorazil tým záchranné služby, úlomky sestřelených raket poškodily dvě soukromé domácnosti, uvedl ruský představitel.

Podle něj nedošlo k žádným ztrátám na životě. Zasažen byl jeden muž, který utrpěl zranění ruky. „Je mu poskytována veškerá potřebná lékařská pomoc,“ napsal Gladkov a dodal, že trosky raket poškodily také hangár zemědělského podniku.

Vzdušný zápas

„Na videu, které nám zaslal jeden z odběratelů, je vidět let rakety a následný záblesk – pravděpodobně šlo o zásah protivzdušné obrany,“ informovalo ruské médium Citron na Telegramu a sdílelo záběry, na kterých lze vidět vzdušný souboj raket.

Podle agentury Unian byly systémy protivzdušné obrany aktivovány v noci na 6. března a bylo sestřeleno několik raket. Po explozích začalo hořet ropné skladiště poblíž Bělgorodu.

Unian také informuje, že ruské síly pravidelně útočí na ukrajinské pohraniční osady z území Bělgorodské oblasti.

Zdroje: Unian, Citron, redakce, Vjačeslav Gladko