Ukrajinský obránce sestřelil ruskou raketu pouze kulometem

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské vzdušné síly informovaly, že se jednomu z obránců podařil málo vídaný kousek. Jednu z ruských raket sestřelil pomocí pouhého kulometu, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

Voják ukrajinského letectva, který v civilu pracoval jako lékař, sestřelil 12. června ruskou raketu letící do Kyjevské oblasti. Poté, co obdržel povel, se společně s dalšími spolupracovníky vydal na místo.

,,V rádiu nám řekli, že náš cíl je už blízko. O několik vteřin později jsme viděli nepřátelskou raketu řítící se na Vasylkiv,“ uvedl voják.

Poté vzal svůj kulomet a zahájil palbu na cíl. Přitom měl v hlavě jen jediné – je potřeba se trefit! Když vypálil z kulometu, uviděl, že se raketa začala odchylovat od svého kurzu a začala klesat.

Ukrajinské letectvo poznamenalo, že sestřelení nepřátelské rakety je extrémně obtížný úkol. Sám voják údajně uvěřil sestřelení ruské střely až poté, co viděl na vlastní oči její trosky.

Sestřelování ruských raket kulomety

Ukrajině se podařilo zachytit ruskou raketu s plochou dráhou letu již několikrát. O jednom z úspěšných sestřelení informoval v lednu tohoto roku server Newsweek. Jedna ze střel byla zničena ručním kulometem Browning. Ukrajina je využívá především k sestřelování kamikadze dronů Šáhid, které používají ruské síly.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Newsweek