Ukrajinský kabinet ministrů podporuje vytvoření samostatných sil bezpilotních systémů

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský kabinet ministrů schválil prezidentský dekret o zřízení samostatné složky ukrajinských ozbrojených sil, známé jako Síly bezpilotních systémů. Píše o tom deník RBC-Ukraine a The Kyiv Independent.

„Síly bezpilotních systémů jsou moderním a nepostradatelným řešením pro efektivní využití našeho bojového potenciálu a technologické převahy nad nepřítelem na všech úrovních – strategické, operační i taktické – s využitím bezpilotních systémů ve vzduchu, na zemi i na moři. Pro uzákonění této iniciativy ministerstvo obrany vypracuje a předloží vládě k projednání odpovídající návrh zákona Ukrajiny,“ uvedl Rustem Umerov – ministr obrany Ukrajiny.

Podle Umerova vytvoření sil bezpilotních systémů posílí obranné schopnosti ukrajinské armády na frontové linii.


Prezident Zelenskyj již dříve nařídil kabinetu ministrů a generálnímu štábu, aby se zabývaly zřízením Sil bezpilotních systémů v rámci ukrajinských ozbrojených sil jako samostatné složky.

„Po vyhodnocení předložit příslušná doporučení Radě národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny,“ upřesňuje prezidentský dekret.

Následně ministerstvo obrany objasnilo cíle nového ozbrojeného odvětví. Kromě toho Jurij Ihnat, bývalý mluvčí vzdušných sil ukrajinských ozbrojených sil, potvrdil, že Síly bezpilotních systémů budou nepochybně plnit svou úlohu.

Zdroj: RBC-Ukraine, The Kyiv Independent