Ukrajinský dron zasáhl nejnovější ruské samohybné dělo Flox 

Přidat na Seznam.cz

Obranné síly Ukrajiny zasáhly ruské samohybné dělo 2S40 Flox v Doněcké oblasti. Ukrajinský dron zasáhl 120mm kolové samohybné dělo.

Dron s termovizní optikou obsluhoval operátor průzkumné a útočné jednotky. Ukrajinský letecký průzkum pravděpodobně detekoval ruské samohybné dělo Flox, takže bylo rozhodnuto zasáhnout jej dronem FPV. Dělo bylo umístěno poblíž Bachmutu, píše server Army recognition.

Ruská armáda obdržela první várku 120mm samohybných děl 2S40 v říjnu loňského roku, informuje portál Militarnyi.

2S40 Flox je ruský samohybný kolový dělostřelecký systém se 120mm minometem/houfnicí, určený k potlačení nepřátelské živé síly, zbraní a vybavení. Dělostřelecká část samohybných děl je namontována na podvozku armádního obrněného vozu Ural-4320 s uspořádáním kol 6×6. Pro střelbu používá celou řadu sovětských, ruských a západních minometných nábojů ráže 120 mm, včetně granátů s dlouhým doletem a naváděných střel. Jeho dosah je však omezen na 8 kilometrů s konvenčními minometnými náboji a na 10 kilometrů s dalekonosnou municí. Jeho munice je 60 nábojů. Samotné obrněné vozidlo je navíc vybaveno dálkovým kulometným lafetem pro sebeobranu, který je instalován nad kabinou posádky.

Zdroj: Army recognition, Militarnyi