Ukrajinské speciální síly zveřejnily záběry likvidace ruského komplexu elektronického boje R-330Zh Zhitel

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské síly informovaly o úspěšné likvidaci ruského komplexu elektronického boje a nezapomněly připojit také záběry z úspěšné operace, uvádí deník Kyiv Post.

Operátoři průzkumných dronů ze 3. samostatného pluku speciálních sil při svém průzkumu směrem na Záporoží objevili ruskou nepřátelskou rušičku R-330Zh Zhitel. Svůj cíl poté sledovali a předali souřadnice dělostřelecké jednotce, která provedla přesný úder.

,,Díky koordinovanému úsilí byl zničen komplex elektronického boje Zhitel,“ uvádí ukrajinské síly speciálních operací na sociálních sítích.

Jednotka neupřesnila, jaký typ zbraní k likvidaci ruské automatické rušičky použila.

R-330Zh Zhitel

Ruské jednotky používají stanici R-330Zh Zhitel již od roku 2014, informoval Armádní zpravodaj. Mobilní rušící systém lze snadno dopravit na místo určení, je totiž umístěn na nákladním automobilu Ural-43203. Rušící komplex je schopen blokovat navigaci a komunikaci až na 30 kilometrů daleko. Součástí je také elektrický generátor, není tedy závislý na dodávce elektrické energie. Tyto rušičky mohou Ukrajině ztížit komunikaci a nemusí fungovat ani GPS. Mnoho moderních systémů je přitom na GPS závislých. Toho si je ukrajinská armáda vědoma, proto není divu, že každé zničení takového ruského systému oslavuje.

Zdroj: KyivPost, Armádní zpravodaj