Ukrajinské síly zasáhly raketami Neptun ropný terminál

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinská armáda vypálila několik raket Neptun směrem na ropný terminál na Kavkaze. Napaden byl rovněž trajektový přechod. Dva trajekty byly poškozeny.

Úderná skupina ukrajinské armády zaútočila na trajektový přechod a ropný terminál na Kavkaze v Krasnodarském kraji v Rusku, které využívá ruská armáda. Byly použity rakety Neptun ukrajinské výroby, informoval v pátek generální štáb v Kyjevě, píše portál Money.

Přístav Kavkaz je pátým největším přístavem v Ruské federaci podle obratu nákladu a druhým největším přístavem v černomořsko-azovské pánvi po přístavu Novorossijsk.

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny potvrdil, že rakety Neptun zasáhly v noci z 30. na 31. května trajektový přejezd a ropný terminál v přístavu Kavkaz v ruském Krasnodarském kraji, informuje ukrajinský deník Pravda. Štáb informoval, že téže noci ukrajinská strana zaútočila na další ropný terminál v Krasnodarském kraji, k čemuž použila úderné drony. Místo útoku nebylo zveřejněno.

Operace byla vedena v koordinaci s ostatními jednotkami ukrajinských obranných sil. Útočné bezpilotní letouny obranných sil zasáhly zejména další ropný terminál v ruském Krasnodarském kraji.

Kromě toho byla napadena elektrická rozvodna ve vesnici Belyi v Temryukském okrese, která je součástí takzvaného energetického mostu na Krym. Rozvodna byla poškozena, ale fungovala dál.

Generální štáb Ukrajiny zdůraznil, že takzvaný „moderní“ a „účinný“ ruský systém protivzdušné obrany byl opět bezmocný proti ukrajinským raketám a bezpilotním prostředkům a nedokázal ochránit důležitá zařízení sloužící pro logistiku a zásobování ruské armády.

Zdroj: Money, Pravda