Ukrajinské jednotky zničily ruský systém BUK-M1, odhaluje video

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské speciální jednotky úspěšně zničily ruský raketový systém BUK-M1. Podle zpráv ukrajinského velitelství pro speciální operace objevili tento systém příslušníci 3. samostatného pluku během průzkumných operací v oblasti, ve které se jeho přítomnost neočekávala. Systém byl navíc odhalen právě ve chvíli, kdy se připravoval k odpálení raket, píše Defence Blog.

„Naši operátoři pohotově předali souřadnice nepřátelského cíle raketovým dělostřeleckým jednotkám Obranných sil. Systém BUK-M1 neměl šanci odpálit žádné rakety – byl okamžitě eliminován,“ zdůraznili příslušníci speciálních sil Ukrajiny.

BUK-M1 je mobilní raketový systém země-vzduch středního doletu vyvinutý Ruskem. Je určen k ochraně pozemních jednotek a důležitých zařízení před vzdušnými hrozbami a je schopen zasahovat různé vzdušné cíle, včetně letadel, řízených střel, vrtulníků a dalších vzdušných hrozeb. Jeho přizpůsobivost zajišťuje účinnou obranu i proti sofistikovaným elektronickým protiopatřením.

Tato úspěšná operace podtrhuje odolnost a zdatnost ukrajinských speciálních sil v boji proti pokročilým vojenským hrozbám a zajištění bezpečnosti země uprostřed probíhajících bojů, píše server Daily Express.

Zdroj: Defence Blog a Daily Express